Pár tipů na pěkný výlet

Rozhledna na Zuberském kopci

Rozhledna na Zuberském vrchu

Asi 1,5 km od naší restaurace se nachází v nadmořské výšce 615 m n.m. na Zuberském kopci turistická rozhledna. Na její vrchol vede 182 schodů a při jasném počasí uvidíte mimo vrcholy Žďárských vrchů a Železných hor i naše nejvyšší hory Krkonoše a Orlické hory.

Informace o otevírací době majdete na stránkách obce Trhová Kamenice (odkaz)

Rybníky u Trhové Kamenice

Rybníky u Trhové Kamenice

Pěknou 20 minutovou procházkou od naší restaurace U Knížete můžete dojít k soustavě rybníků u Trhové Kamenice. Rybníky Mlýnský, Zadní a bývalý rybník Rohlík, tvoří soustavu která patří mezi nejstarší na Chrudimsku, první zmínky pocházejí už z 15. století. V okolí rybníků rosotu vzácné vodní a bahenní rostliny jako je například kosatec žlutý a leknín bílý. Můžeme zde také vidět hnízda Racka chechtavého a další druhy vodních ptáků. Soustavou rybníků protéká řeka Chrudimka, která se dříve nazývala Kamenice.

Lomy u Trhové Kamenice

Lom u Trhové Kamenice

Necelé dva kilometry na východ od Trhové Kamenice se zvedá Kamenný vrch o nadmořské výšce 587 metrů. Dříve se zde ve třech lomech těžila žula, teď nabízí příjemnou možnost koupání, na své si zde přijdou také potápěči a milovníci skoků do vody.

Skanzen Veselý kopec

Skanzen Veselý Kopec

Veselý kopec je ideální místo pro Váš výlet. Nachází se 3 km od naší restaurace. Jedná se o rozsáhlou expozici lidového stavitelství.

První zmínka o Veselém kopci pochází už z roku 1653. Jedná se o osadu volně rozptýlených roubenek, které nám ukazují, jak se žilo drobným zemědělcům v době od poloviny 19. stol. do poloviny 20. stol. Vidět zde můžete např. velkou zemědělskou usedlost, hájenku, olejnu, vodní mlýn, vodní pilu, sušárnu na len a ovoce, sekernickou dílnu nebo zařízení na tlučení třísla. Během roku se na Veselém kopci konají různé kulturní akce.

Program konaných akcí na Veselém kopci naleznete zde

Ke Skanzenu na Veselém kopci se pohodlně dostanete od naší restaurace U Knížete na kole okolo Trhovokamenických rybníků nebo autem. Parkování je hned u vstupu do skanzenu a skanzen je přístupný celoročně.

Keltský skanzen

Keltský skanzen

Skanzen se nachází asi 8km od naší restaurace kousek od Nasavrk. Skanzen je rekonstrukcí keltského sídla z mladší doby železné (2. až 1. století před naším letopočtem). Jedná se o areál, ve kterém se nacházejí jednotlivé stavby. Ve skanzenu se pořádají i různé akce (oslavy Beltine, slunovrat, barbarské hry apod.)

Více inforamcí naleznete přímo na stránkách skanzenu.

Ke skanzenu pohodlně dojedete autem, ale hlavně na kole krásnou lesní cestou přes obec Kameničky.